مجموعه ما شما را به خرید بهترین انواع شیره سقز خام دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

خرید عمده سقز درخت بنه در تهران

آنچه در این مقاله می خوانید...

نحوه سقزگیری از درختان بنه کوهیسقز از شیره کدام درخت است؟

درخت بنه یکی از درختان مناطق کوهستانی می‌باشد و در وسعت زیادی از خاک ایران به ویژه در کوهستان ها و مناطق جنگلی زاگرس به وفور یافت می شود. از این درخت علاوه بر میوه آن که به همین نام معروف است در تابستان صمغی به دست می‌آید که در تهیه انواع داروهای گیاهی و همچنین در تهیه آدامس سقز مورد استفاده قرار می گیرد. آیا می دانید سقز درخت بنه چگونه از درخت بنه به دست می آید؟ با ما بمانید تا به جواب این سوال دست پیدا کنید.

خرید عمده سقز درخت بنه در تهران

نحوه سقزگیری از درختان بنه کوهی

نحوه سقزگیری از درختان بنه کوهی

سقز شیره درخت بنه یا سقز کوهی می باشد. عمل سقز گیری از درخت بنه یا سقز کوهی در فصل تابستان انجام می شود. برای سقف گیری روستاییان یا کسانی که در این حرفه مشغول به کار هستند با استفاده از خاک رس و آب خمیری را درست می کنند. و این خمیر را با خود به مناطق جنگلی می برند و در آنجا به وسیله دست یا با استفاده از قالب های جام مانندی آن را به حالت جام در می آورند.

 خمیر به دست آمده از گل رس باید حالت چسبندگی بالایی داشته باشد و خیلی خشک  و یا شل نباشد. در مرحله بعدی با استفاده از تیشه خراش هایی را در قسمت های مختلف تنه ی درخت ایجاد می کنند طوری که ممکن است بر روی تنه درخت تعداد کم مثلاً ۴ یا ۵  خراش  و یا بر تنه درخت های بزرگتر تعداد 10 تا 15 خراش ایجاد کنند.

در این مرحله جام هایی را که از خمیر تازه تهیه شده اند زیر خراش هایی ایجاد شده بر روی درخت قرار می دهند و آنها را باید با استفاده از خاطر چسبندگی خمیر رسی به تنه درخت وصل می کنند. جام ها به خاطر چسبندگی بین خمیر و پولک های روی درخت کاملاً به آن متصل می‌شوند و به پایین نمی‌افتند. در حالت درخت را رها کرده و بعد از مدتی مثلاً یک هفته یا دو هفته به سراغ درخت ها می آیند و شیره های را که در داخل جام‌ها ذخیره شده است برداشت می‌کند. شیره ی درخت سقز کوهی به دست آمده از درخت را جمع آوری کرده و برای فرآوری به کارگاه های مخصوصی دارد.

سقز از شیره کدام درخت است؟

سقز از شیره کدام درخت است؟

سقز در واقع شیره درخت سقز کوهی است. این درخت در مناطق معتدل و گرمسیری جنگل های زاگرس رشد می‌کند و بذر آن قابلیت رشد در حالت گلخانه‌ای را ندارد و بنابراین این درخت به صورت کاملاً طبیعی رشد کرده  و تحت هیچ سمپاشی یا کود دهی قرار نمی‌گیرد بنابراین سقز به دست آمده از این درخت کاملا ارگانیک و طبیعی است.

اقبال اشرف پور

برای مشاوره و سفارش روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و سفارش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

اقبال اشرف پور

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 09180033952

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

مجموعه ما شما را به خرید بهترین انواع شیره سقز خام دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

اترك تعليقاً