مجموعه ما شما را به خرید بهترین انواع شیره سقز خام دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

صادرات سقز صمغ به کشورهای اروپایی

آنچه در این مقاله می خوانید...

آیا صادرات صمغ درخت سقز سود آور است؟نکات مهم هنگام خرید سقز صمغ

در ایران به دلیل تنوع آب و هوایی و رویش انواع درختان، تولید و صادرات انواع صمغ بسیار پر رونق می باشد، از انواع این صمغ ها می توان به سقز صمغ اشاره کرد که علاوه بر استفاده در داخل کشور و مصرف آن در صنایع، به دلیل قیمت ارزان آن در ایران، از طرف کشورهای خارجی متقاضی خرید زیادی دارد و صادرات آن در حجم بالایی به کشورهای اروپایی مانند انگلستان، آلمان و ایتالیا صورت می گیرد.

صادرات سقز صمغ به کشورهای اروپایی

آیا صادرات صمغ درخت سقز سود آور است؟

آیا صادرات صمغ درخت سقز سود آور است؟ حجم زیادی از تولید صمغ خوراکی در ایران از صمغ درخت سقز به دست می آید. درخت بنه و یا درخت پسته وحشی  منبع تولید شیره سقز هستند، در ایران جنگل های زیادی زیر کشت درخت بنه قرار دارد که روز به روز در حال گسترش است. سقز صمغی به رنگ سبز بسیار روشن غلیظ و چسبناک است که در صنایع غذایی و دارویی کاربرد وسیعی دارد.

به دلیل انبوه درختان جنگلی تولید صمغ سقز در ایران با قیمت بسیار ارزانی صورت می گیرد به همین دلیل کشورهای زیادی در همسایگی و کشورهای اروپایی وارد کننده سقز صمغ از ایران هستند و سالانه سود زیادی از صادرات این نوع صمغ به دست می آید.

از شیره سقز روغنی به نام تربانتین استخراج می شود که علاوه بر مصارف غذایی و دارویی به عنوان سم دفع آفات و علف کش ها نیز کاربرد دارد  و کشورهای زیادی برای تولید این سم خریدار صمغ سقز ایران هستند. این ماده همچنین در صنایع مختلف مانند صنعت پلاستیک سازی، صنعت کفش و تهیه  چرم و واکس، صنعت چاپ، تهیه صابون و انواع پاک کننده، خوشبو کننده ها، حشره کش ها، تولید عطر و انواع آدامس کاربرد دارد.

در صنعت دارو سازی نیز برای تهیه انواع ضد عفونی کننده ها و لوازم آرایش مانند نرم کننده ها از صمغ سقز استفاده می شود. ایران در این صنعت تبدیلی بسیار نوپا می باشد و خوشبختانه شرکت های زیادی در حال سرمایه گذاری در این صنعت می باشند ولی در سال های گذشته به دلیل عدم استقبال از صنایع تبدیلی حجم عظیمی از تولیدات سقز به خارج از ایران صادر می شد.

امروزه با حمایت دولت و سرمایه گذاران داخلی از این ماده با ارزش به عنوان ماده پایه در بسیاری از صنایع استفاده می گردد و مازاد بر مصرف داخل به کشورهای خارجی صادر می شود.

نکات مهم هنگام خرید سقز صمغ

نکات مهم هنگام خرید سقز صمغ

در هنگام خرید صمغ سقز به عنوان آدامس طبیعی باید دقت نمود محصول دارای مجوز وزارت بهداشت و تاریخ تولید و مصرف باشد و یا سقز تصفیه شده را از عطاری های معتبر خریداری نمود زیرا سقز تصفیه نشده محتوی ترکیبات روغنی و غیر خوراکی می باشد که مصرف آن موجب بروز بیماری هایی از جمله ناراحتی گوارشی می گردد، همچنین ممکن است استفاده از سقز غیر استاندارد و غیر بهداشتی سبب ایجاد بیماری های میکروبی مانند اسهال و استفراغ شود.

اقبال اشرف پور

برای مشاوره و سفارش روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و سفارش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

اقبال اشرف پور

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 09180033952

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

مجموعه ما شما را به خرید بهترین انواع شیره سقز خام دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

اترك تعليقاً