مجموعه ما شما را به خرید بهترین انواع شیره سقز خام دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

فروش سقز سفید کردستان در شهر تهران

آنچه در این مقاله می خوانید...

شیره سقز سفید چیست؟تقاوت قیمت روغن سقز با خود آن

سقز سفید به دلیل خواص منحصر به فردی که دارد برای رفع مشکلات مختلف از جمله بیماری‌های گوارشی بدن و بوی بد دهان استفاده می‌شود. علاوه بر این سقز کوهی در تولید انواع مختلف آدامس کاربرد دارد و لذا همین موضوع سبب شده است که خرید و فروش سقز سفید کردستان که یکی از بهترین گونه‌های سقز ایرانی است در شهر تهران و دیگر نقاط کشور رونق بسیار بالایی داشته باشد.

فروش سقز سفید کردستان در شهر تهران

شیره سقز سفید چیست؟

شیره سقز سفید چیست؟یکی از سوالات مهمی که در مورد شیره سقز سفید پرسیده می‌شود این است که شیره سقز سفید چیست و چگونه به دست می‌آید؟

شیره سقز، صمغ درخت بنه کوهی است. برای به دست آوردن شیره سقز سفید، به مکانی که درخت بنه کوهی وجود دارد می‌روند و تنه‌ی درخت را با تیغ بسیار خاص و کوچکی زخمی می‌کنند. 

پس از گذشت مدت زمانی خاص که حدودا یک تا سه الی چهار ساعت طول می‌کشد، درخت برای اینکه بتواند زخم ایجاد شده بر روی بدنه خود را ترمیم کند، یک نوع شیره سفید رنگ از خود ترشح می‌کند که این شیره سفید رنگ؛ شیره سقز است. پس از گذشت یک الی چند ساعت این شیره سفت می‌شود و آن را از روی تنه درخت جمع آوری می‌کنند.

خواص درمانی شیره سقز متعدد است. از جمله خواص درمانی سقز کوهی و شیره آن می‌توان به کمک در درمان واریس؛ درمان استخوان درد، زانو درد، روماتیسم، ترمیم شکستگی‌های بدن اشاره کرد. همچنین برای درمان دردهای شدید و مزمن ماهیچه‌ای و عضلانی همانند درمان پا درد، گرفتگی عضلات، و … از شیره سقز سفید استفاده می‌‌شود.

تقاوت قیمت روغن سقز با خود آن

تقاوت قیمت روغن سقز با خود آنیکی از سوالاتی که در مورد سقز وجود دارد این است که چرا قیمت سقز و روغن سقز سفید باهم فرق دارد و این تفاوت قیمت به چه دلیل است؟

در پاسخ به این سوال که البته سوال جالبی هم هست باید گفت که سقز کوهی اصل را از کوهستان جمع آوری می‌کنند و یک قیمت مشخصی برای آن وجود دارد.
اما برای تولید روغن سقز باید سقزهای جمع آوری شده را بشویند و سپس یکسری عملیات خاص بر روی آن انجام دهند تا بتوانند روغن سقز را بگیرند.
برای به دست آوردن یک کیلوگرم روغن سقز باید چند کیلو سقز را استفاده کنند تا این روغن به دست بیاید و لذا قطعا مشخص است که قیمت روغن سقز سفید باید چند برابر خود سقز باشد؛ چون هم از چند کیلوگرم سقز کوهی برای روغن گیری استفاده شده است و هم اینکه باید یکسری فرآیند‌ها صورت بگیرد تا این روغن به دست بیاید که این فرآیندها هم زمان‌بر است و هم هزینه‌بر.

اقبال اشرف پور

برای مشاوره و سفارش روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و سفارش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

اقبال اشرف پور

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 09180033952

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

مجموعه ما شما را به خرید بهترین انواع شیره سقز خام دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

اترك تعليقاً