مجموعه ما شما را به خرید بهترین انواع شیره سقز خام دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

قیمت خرید سقز درخت پسته کوهی در بازار

آنچه در این مقاله می خوانید...

سقز از شیره کدام درخت کوهی است؟مقایسه سقز پسته کوهی با وحشی

سقز درخت پسته کوهی است که از گذشته های دور تا به امروز مردم از آن استفاده فراوانی کرده اند. سقز کوهی همان طور که از اسمش پیداست در کوه ها و ناحیه کوهستانی رشد می کند. 

قیمت خرید سقز درخت پسته کوهی آن در بازار با توجه به خواص و فوایدی که دارد بسیار ارزان است و به آسانی می توان آن را خریداری نمود. 

قیمت خرید سقز درخت پسته کوهی در بازار

سقز از شیره کدام درخت کوهی است؟

سقز از شیره کدام درخت کوهی است؟ استفاده از سقز از قدیم در میان مردم رایج بوده است. سقز را از شیره درخت پسته کوهی که در مناطق کوهستانی و کوه های بلند رشد می کند می گیرند و معمولا در فصل پاییز در تنه این درختان شکافی را ایجاد می کنند که صمغ آن را می گیرند و این شیره را به روش های خاصی که کشاورزان و باغداران آن مناطق کوهستانی آن را می گیرند و بعد از طی یک سری مراحل تبدیل به سقز می کنند. 

سقز پسته کوهی دارای خواص بسیاری است و از جمله در نفخ شکم و معده و برای کسانی که دچار بیماری های گوارشی هستند مفید است و جهت درمان های اعصاب مانند میگرن استفاده می شود. 

سقز یک ماده بسیار مغذی است که برای کاهش کلسترول، کنترل دیابت، کاهش فشار خون مخصوصا در کسانی که بیماری زمینه ای قلبی دارند، برای افزایش سلامت دهان و دندان و برای کمک به هضم و جذب غذا برای کسانی که دچار مشکلات گوارشی و زخم معده هستند بسیار موثر است. 

از درخت سقز حتی در موارد صنعتی مانند ساخت پارکت، روغن های چاپ، به عنوان چسب و روغن های معدنی، چاپ روزنامه ها و مایع جوشکاری نیز استفاده می کنند. 

مقایسه سقز پسته کوهی با وحشی

مقایسه سقز پسته کوهی با وحشی سقز پسته کوهی در مقایسه با سقز پسته وحشی دارای تفاوت هایی است از جمله این که سقز کوهی که در اکثر مناطق کوهستانی و کوه های بلند یافت می شود ولی سقز وحشی در مناطق خیلی دور دست و با آب و هوای بسیار سرد و در شیار کوه ها وسنگ ها می روید و پیدا کردن خیلی سخت است. 

از تفاوت دیگر آن می توان به این اشاره کرد که قدمت درخت پسته سقز وحشی بسیار طولانی تر از سقز کوهی است ولی تنه درخت سقز کوهی آن قطور تر از سقز وحشی می باشد. 

پسته وحشی خواص بسیار بیشتری نسبت به پسته کوهی دارد به طور مثال در درمان کم خونی و به عنوان تنقلات و خیلی از موارد دیگر کاربرد دارد. اما در حالت کلی از پسته کوهی استفاده های بیشتری را می کنند. 

اقبال اشرف پور

برای مشاوره و سفارش روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و سفارش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

اقبال اشرف پور

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 09180033952

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

مجموعه ما شما را به خرید بهترین انواع شیره سقز خام دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

اترك تعليقاً