مجموعه ما شما را به خرید بهترین انواع شیره سقز خام دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

قیمت سقز کوهی خوراکی در ایران

آنچه در این مقاله می خوانید...

معرفی بهترین نوع سقز خوراکی طبیعیعوامل موثر بر قیمت سقز ایرانی

سقز خوراکی شیره غلیظی است که از درخت پسته کوهی به دست آمده و می توان از آن به عنوان یک آدامس طبیعی و بسیار خوشمزه استفاده کرد و از تمامی خواص موجود در آن برخوردار شد. قیمت سقز کوهی خوراکی در ایران بسیار مناسب است و می توان با صرف هزینه ای نه چندان زیاد آن را خریداری کرده و از طعم خوش آن برخوردار شد؛ این ماده موجب هضم بهتر غذا شده و اشتها را تقویت می کند.

قیمت سقز کوهی خوراکی در ایران

معرفی بهترین نوع سقز خوراکی طبیعی

معرفی بهترین نوع سقز خوراکی طبیعی درخت بنه و یا پسته وحشی در مناطق غربی ایران که سردسیر هستند رشد می کند؛ با فرا رسیدن فصل پاییز بر روی تنه این درخت شکاف کوچکی به وجود می آورند که از داخل آن شیره غلیظی به نام سقز به دست می آید و می توان آن را بهترین نوع سقز طبیعی خوراکی که در ایران به دست می آید دانست.
معمولاً بسیاری از صنایع غذایی که در امر تولید آدامس فعالیت می کنند، از سقز به عنوان یکی از عوامل مهم طعم دهنده و ایجاد کننده خاصیت کِش آمدن آدامس بهره می برند.
استفاده از سقز خوراکی کوهی فواید فراوانی برای جسم انسان دارد که در اینجا به برخی از این خواص اشاره می کنیم:

  • برطرف کننده سوء هاضمه
  • افزایش دهنده اشتها
  • خوشبو کننده دهان
  • بهبود عملکرد کبد

عوامل موثر بر قیمت سقز ایرانی

عوامل موثر بر قیمت سقز ایرانی یکی از عوامل مهمی که بر روی قیمت سقز ایرانی تاثیر بسزایی دارد، میزان زمان و انرژی است که افراد برای به دست آوردن آن صرف می کنند؛ در واقع می توان گفت با وجود این که در بسیاری از شهرهای کشورمان می توان انبوه فراوانی از درختان پسته وحشی را مشاهده کرد و ما از این نظر کمبودی در کشورمان نداریم، اما تهیه این ماده کاری بسیار سخت و زمانبر است.
برای تهیه آن ابتدا درختانی که قطری بیش از 30 سانتی متر دارند را انتخاب کرده و بر روی آن ها زخم هایی به اندازه 5 و عمق 1 سانتی متری ایجاد می کنند؛ سپس با استفاده از خاک رس کاسه های کوچکی تهیه کرده و زیر زخم ها می گذارند تا شیره درخت درون این کاسه ها قرار گیرد؛ پس از گذشت دو الی سه هفته کاسه ها پر شده و می توان آن ها را جمع آوری کرد.
همانگونه که مشاهده می کنید نیروی کار بسیار زیاد و زمان و انرژی فراوانی لازم است تا در نهایت یک سقز کوهی خوب و عالی به دست آید و این موضوع مهم ترین پارامتر موثر بر روی قیمت آن است.
البته تازگی و یا کهنگی سقزهای موجود در بازار نیز مشخص کننده قیمت آن می باشند، به عبارتی هر چقدر این محصول تازه تر باشد، مسلماً ارزش و بهای آن نیز بیشتر خواهد بود.

اقبال اشرف پور

برای مشاوره و سفارش روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و سفارش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

اقبال اشرف پور

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 09180033952

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

مجموعه ما شما را به خرید بهترین انواع شیره سقز خام دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

اترك تعليقاً