مجموعه ما شما را به خرید بهترین انواع شیره سقز خام دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

پخش عمده سقز صمغ کردستان در کشور

آنچه در این مقاله می خوانید...

مشخصات صمغ مرغوب درخت سقز نکات مهم قبل از خرید صمغ سقز

استفاده از سقز صمغ به عنوان یکی از فرآورده های غذایی با ارزش و دارای خاصیت های درمانی از دیرباز در میان ایرانیان بسیار مرسوم بوده است چرا که انواع متفاوت سقز به علت دارا بودن ویژگی های منحصر به فردی می توانند در بهبود بسیاری از بیماری‌ها در نقش موثری را ایفا نمایند.

پخش عمده سقز صمغ کردستان در کشور

مشخصات صمغ مرغوب درخت سقز

مشخصات صمغ مرغوب درخت سقز صمغ درخت سقز شیره غلیظی است که از بدنه درخت بدست می آید، ماده آدامس مانندی که آن را به عنوان یک ماده جویدنی مورد استفاده قرار می دهند.
البته سقز از درختان متفاوتی به دست می آید که از جمله مرسومترین آنها می‌توان به درخت بنه اشاره نمود، این شیره به واسطه ایجاد خراش بر روی تنه درخت سقز به وجود می آید و معمولاً گونه‌های مرغوب آن به واسطه ویژگی ها ای مانند ویژگی های زیر مورد شناسایی قرار می‌گیرد.

رنگ سبز روشن: سقز سالم و تازه معمولاً رنگ سبز روشن دارد و کمی نیز به زردی می زند، دانه های سقز بیشتر شبیه به سنگهای زینتی هستند.

 از این رو می‌توان گفت سقز سالم معمولاً دارای ظاهری بسیار شفاف و فاقد تیرگی های سقف های کهنه و تاریخ گذشته می باشد و به همین دلیل استفاده کنندگان این محصول معمولاً به دنبال شفاف ترین و خوشرنگ ترین نوع آن هستند.
طعم منحصر به فرد: در هنگام جویدن سقز طعم بسیار خاصی درون دهان احساس می شود از این رو نیز می‌توان گونه‌های مرغوب آن را به واسطه مقایسه به لحاظ طعم مورد شناسایی قرار داد.

 با توجه به اینکه سقف معمولاً دارای طعم خاص و منحصر به فردی می باشد و معمولاً شناسایی آن به روش تست تمام یکی از روش هایی است که از سالیان بسیار دور توسط استفاده کنندگان این محصول به کار گرفته نشده است.
اما گزینه دیگر که نشان دهنده کیفیت سقز است مقدار کش آمدن این محصول است که می‌توانند در سنجش کیفیت سقز تاثیر بگذارند.

با توجه به اینکه درختان مورد استفاده برای استخراج سقز در مناطق جغرافیایی متفاوتی رشد پیدا می‌کنند، انواع متفاوت سقز به دست آمده نیز دارای خاصیت های گوناگونی می باشند.

نکات مهم قبل از خرید صمغ سقز

نکات مهم قبل از خرید صمغ سقز با توجه به فصلی بودن برداشت صمغ معمولاً دسترسی به آن در بسیاری از شهرهای گوناگون دارای دشواری‌های قابل توجه ای همراه است.

از طرفی باید در هنگام خرید صمغ سقز به نکاتی مانند کیفیت ظاهری و طعم این محصول توجه ویژه ای داشت؛ همچنین می توان یاد آور شد که این محصول معمولا در بسته بندی های متنوعی عرضه می گردد تا مصرف کنندگان آن نیز بتوانند به بهترین نوع این محصول دست پیدا کنند.

اقبال اشرف پور

برای مشاوره و سفارش روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و سفارش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

اقبال اشرف پور

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 09180033952

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

مجموعه ما شما را به خرید بهترین انواع شیره سقز خام دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

اترك تعليقاً